+48 666 855 156

infolinia@meblik.pl

Facebook
MEBLIK.pl

Ekologia

Farby wodne

W trosce o dobro naszych najmłodszych Klientów oraz środowisko naturalne - jako jedyny producent mebli dziecięcych - stosujemy ekologiczną technologię malowania lakierami wodnymi.

Stosowane w procesie produkcji farby są bezpieczne i bardzo wytrzymałe.

Wykorzystując nowoczesną technologię uzyskujemy meble najwyższej jakości nie szkodząc środowisku naturalnemu.

Deklaracja farb wodnych PL

Deklaracja farb wodnych EN

W trosce o naturę

logopodpiswyjustowany.jpg (398 x 450)Od 2008 roku firma MEBLIK Sp. z o.o. przystąpiła do programu "W Trosce o Naturę", stworzonego przez Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku SA.

Uczestnictwo w programie "W Trosce o Naturę" jest dowodem zaangażowania przedsiębiorcy w szerszą misję, której podstawowym celem jest ochrona środowiska naturalnego.

"W Trosce o Naturę" to program złożony z działań edukacyjnych, informacyjnych i lobbingowych, w którym uczestniczą producenci i importerzy wyrobów w opakowaniach, firmy odzysku i recyklingu, gminy i powiaty, organizacje ekologiczne, szkoły i placówki pozaszkolne oraz wszyscy, dla których ważna jest dbałość o środowisko naturalne.

Wszystkie te podmioty łączy pierwszy polski symbol recyklingu - znak "W Trosce o Naturę", który jest umieszczany na opakowaniach produktów przyjaznych dla środowiska, na pojemnikach do selektywnej zbiórki, na witrynach jednostek sprzedaży detalicznej produktów w opakowaniach i wszędzie tam, gdzie ludzie związani z ochroną środowiska prowadzą swoje działania.

Istotą programu jest realizacja wspólnych dla jego uczestników celów w zakresie edukacji, informacji i public relations. Stały kontakt pomiędzy uczestnikami programu pozwala nie tylko na natychmiastowe reagowanie na problemy, ale także na podejmowanie nowych wyzwań. Edukacja ekologiczna i polityka informacyjna są głównymi założeniami programu, ponieważ są one niezbędnego wdrażania nowych regulacji prawnych i wykształcania nawyków u odbiorców działalności uczestników programu przy pomocy organizacji pozarządowych i mediów.

Warszawa, 11.01.2011 r.

Do góry