+48 666 855 156

infolinia@meblik.pl

Facebook
MEBLIK.plPoradyInspiracjeMeble młodzieżowe na poddasze

Meble młodzieżowe na poddasze

Meble młodzieżowe na poddasze

Ściany ze skosami znacznie zmniejszają przestrzeń użytkową. Tym samym trudniej jest zaaranżować funkcjonalne wnętrza, a przecież pokój dziecka musi łączyć kilka stref – do zabawy, wypoczynku i nauki, a na każdą z nich potrzebna jest przestrzeń. Pokoje na poddaszach wymagają znacznie większego zaangażowania przy projektowaniu, ale takiemu wyzwaniu można sprostać! Kluczem do sukcesu jest dobrze przemyślane ustawienie mebli i dodatków.  Pokój z niskimi ściankami, sufitem i ograniczoną ilością okien to nie jest najłatwiejszy materiał do aranżacji, ale efekt na pewno wynagrodzi wszystkie trudy!

Przechowywanie

Ustawienie szaf jest możliwe wyłącznie na wysokich ścianach. Wobec tego najlepiej zaczynać od nich, a potem dobierać i ustawiać pozostałe bryły. W przypadku pokojów, z nieco mniejszym spadem dobrze sprawdzają się szafy narożne, które dzięki swojej głębokości pozwalają na przechowywanie wielu ubrań w jednym miejscu. Pozostałe meble - takie jak regały na książki i pamiątki, półki, czy kontenerek z dodatkowymi szufladkami warto ustawić bliżej biurka, aby uczeń miał wszystkie potrzebne materiały pod ręką.

vibe-white-strona.jpg (1920 x 1358)

Oświetlenie

Poza meblami jedną z najważniejszych spraw jest odpowiednie oświetlenie. Dotyczy to każdego pomieszczenia, ale w tym wypadku jest szczególnie ważne ze względu na to, że dziecko w wieku szkolnym musi mieć  zapewnioną odpowiednią ilość docierającego do miejsca nauki światła. Rozsądnie jest więc ustawić biurko przy ścianie z oknem – im dłużej dociera do niego światło dzienne, tym lepiej dla wzroku dziecka.

Dla dziewczyny

Poza szafą, oświetleniem, biurkiem i półkami co jeszcze jest szczególnie ważne dziewczęcym pokoju na poddaszu? Toaletka! Dorastająca kobietka bez względu na wiek potrzebuje swojej przestrzeni, w której nikt nie będzie zakłócał jej spokoju, a młodsza siostra nie podkradnie kosmetyków. Nastolatka będzie mogła tam ćwiczyć umiejętności w dziedzinie makijażu, a mała dziewczynka czuć się jak gwiazda popularnego programu telewizyjnego.

boho-strona-9.jpg (1920 x 1281)

Meble młodzieżowe na poddasze dla dziewczyny muszą być wyjątkowe! Szafy, oraz pozostałe meble są zdobione unikalnymi grawerami, które dodają pokojowi szyku i oryginalnego wyglądu, ale najważniejszym punktem aranżacji jest łóżko. Na ich szczytach również mogą znaleźć się grawery, ale w przypadku dziewcząt hitem są zdecydowanie tapicerowane i ozdobione kryształami wezgłowia. Takie łoża można zwykle umieścić nawet pod niską ścianą (wys. 86-95cm).

 

Poza meblami ważną rolę odgrywają również dodatki. Są w stanie odmienić każdą aranżację. Wystarczy wzorzysta tapeta, ściana pomalowana na inny kolor, kilka plakatów, stylowe ramki do zdjęć i nowe wnętrze gotowe. Dzięki temu nie trzeba wymieniać całego kompletu mebli, a jedynie dodać kilka drobnych elementów by pokój stał się zupełnie innym.

Dla chłopaka

Przyjęło się, że męski kąt to tak naprawdę komputerowe centrum dowodzenia. Poza standardowymi biurkami z myślą o graczach powstały też Game Box i Game Print, które mają masę dodatkowych funkcjonalności – od specjalnej półki na komputer stacjonarny, przez przestrzeń na organizację kabli aż do dodatkowych półek na drukarkę, czy głośniki. Do takiego sprzętu najbardziej pasują właśnie pokoje poddaszach, które takiej aranżacji dodają dodatkowego, niepowtarzalnego klimatu.

Każdy, kto wybiera meble młodzieżowe na poddasze dla chłopaka powinien mieć na uwadze również kwestię odpowiedniego doboru półek, które nie mogą zostać zawieszone na wszystkich ścianach. Przestrzeń musi być więc zagospodarowana jak najbardziej optymalnie, żeby na wszystko znalazło się miejsce. Półki LOL, Qb, czy Trio są funkcjonalne, a dzięki mocnym płytom mogą utrzymać wiele książek, pamiątek i trofeów. Dzięki kilku wariantom kolorystycznym można je dopasować do każdego wnętrza.

Meble młodzieżowe na poddasze muszą być dobierane z głową. Ograniczona przestrzeń i wysokość w konkretnych punktach pokoju sprawia często niemałe problemy w kwestii aranżacji, ale stosując się do rad projektantów i korzystając z ich pomocy urządzanie pomieszczenia ze skosami może być równie fajne, jak wykańczanie sypialni na parterze.

Do góry