+48 733 377 277 (pon-sob 10:00 - 21:00)

Galeria projektów

Nasi projektanci każdego dnia przygotowują bezpłatne aranżacje, które ułatwiają klientom podjęcie decyzji w kwestii nowego, wymarzonego wnętrza. Pokoje, które przychodzi nam projektować, są przeróżne — od dużych i ustawnych, przez małe pokoiki w blokach, aż po poddasza. Każde pomieszczenie jest inne i do wszystkich aranżacji podchodzimy indywidualnie, ale mamy też świadomość tego, że wielu z Was zmaga się z podobnymi wnętrzarskimi problemami. Stąd zdecydowaliśmy, że stworzymy dla Was stronę z inspiracjami, na której zaprezentujemy wykonane przez nas przykładowe projekty. Zobaczycie tu małe i nieustawne pokoje, pomieszczenia na poddaszu, propozycje aranżacji sypialni, czy pokoju dla rodzeństwa. Zapraszamy!

Lista inspiracji

Pokój przechodni dla nastolatki

Mały pokój dla rodzeństwa

Mały pokój z dużym oknem

Home office 1

Mała sypialnia

Mały pokój dla chłopca

Nowoczesna sypialnia

Mały pokój dla dziewczynki

Pokój na poddaszu dla chłopca

Pokój na poddaszu dla dziewczynki

Pokój z łóżkiem piętrowym

Home office 2

Pokój z łóżkiem domkiem

Pokój dziecięcy, leśna aranżacja

Pokój dla niemowlaka

Pokój przechodni dla nastolatki

Pokój przechodni, a do tego troje drzwi: do innych pomieszczeń i do garderoby… Nie powiem, było to niezłe wyzwanie! Klientce zależało na oddzieleniu przejścia pomiędzy pokojami, wygodnym fotelu oraz wydzieleniem strefy do nauki i do spania – to właśnie zrobiłam jako pierwsze. Najtrudniejsze okazało się ustawienie łóżka, w taki sposób, by nie zabierało dużo miejsca w pokoju, a jednocześnie tworzyło w nim przytulny kąt. W kwestii wyglądu ścian oraz dodatków starałam się połączyć delikatne dziewczęce kolory z nowoczesnym akcentem w postaci obrazków, która dodają charakteru projektowanej przestrzeni.

Wskazówka: urządzając pokój tego typu, należy pamiętać przede wszystkim o komforcie osoby, która w nim mieszka i uwzględnieniu tego, co dla niej jest najważniejsze. W tym przypadku było to łóżko, biurko oraz niewielka strefa relaksu w postaci TV i fotela. - projektantka Katarzyna z salonu w Łodzi.

Mały pokój z dużym oknem

Pokój, w którym okno zajmuje tak dużą część ściany, zawsze stanowi wyzwanie. Klientce zależało przede wszystkim na jak największej szafie, w której zmieszczą się nie tylko ubrania córeczki, ale też niektóre rzeczy rodziców. Ten mebel znalazł się więc w projekcie jako pierwszy. Schody zaczęły się później, bo po wstawieniu łóżka trudno było zagospodarować przestrzeń w rogu pokoju z uwagi na bliską odległość od okna, kaloryfera i parapetu.

Wskazówka: jeśli wykorzystujemy przestrzeń przy oknie, zawsze należy pamiętać, aby brać pod uwagę nie tylko rozmiar samego okna, ale również wspomniane wyżej wystające parapety, czy kaloryfery. Zawsze należy upewnić się, że meble zmieszczą się w zamierzonej przestrzeni i będzie można w pełni skorzystać z ich funkcjonalności poprzez m.in. otwarcie drzwi czy wysunięcie szuflad. - projektantka Monika z salonu w Warszawie.

Mała sypialnia

Klientowi najbardziej zależało na tym, aby w sypialni znalazło się łóżko o szerokości 160 cm. Chciał też, aby zagłówek łóżka był zbudowany z paneli, dlatego postawiłam na model Wake Up i dołączyłam do niego Quadro Panel 160. W pokoju musiała też stanąć szafa. Ustawienie jej, przy tak małym metrażu, okazało się najtrudniejsze. Kolorystyka, którą zastosowałam w sypialni, była pomysłem klienta, dlatego dobór dodatków, czy wyglądu ścian był dużo łatwiejszy.

Wskazówka: w przypadku pokojów o małym metrażu najważniejsze jest to, aby skupić się na elemencie, który w całej aranżacji jest dla nas najistotniejszy (w tym przypadku duże łóżko) i od tego należy zacząć projektowanie wnętrza. - projektantka Oliwia z salonu w Koszalinie.

Nowoczesna sypialnia

To mieszkanie o niewielkim metrażu. Poza atrakcyjnie prezentującą się strefą relaksu zależało nam, by urządzić funkcjonalne wnętrze sypialni z miejscem do przechowywania. Wyzwanie w tym projekcie stanowiło odpowiednie zagospodarowanie każdego centymetra kwadratowego pomieszczenia, by całkowicie wykorzystać jego potencjał. Stąd decyzja o zabudowie jeden ze ścian pojemnymi, wysokimi szafami, które ułatwią przechowywanie ubrań i pozwolą na pełne wykorzystanie przestrzeni. Ze względu na liczny zbiór książek w pokoju znalazła się również biblioteczka. Łóżko to podstawowy element wystroju każdej sypialni, a poza komfortem i walorami estetycznymi, zaproponowany model łóżka ma wielką skrzynię, która poza głównym przeznaczeniem, jakim jest przechowywanie pościeli, posłuży też jako schowek np. na kurtki, czy inne sezonowe elementy garderoby. Inwestorce zależało na jasnej i przytulnej sypiali z elementami złota oraz beżu. Biel i drewno w tym przypadku okazały się niezawodne i ponadczasowe. W sypialni znalazła się również niewielka toaletka, z LEDowym podświelteniem lustra. - projektantka Aleksandra z salonu w Szczecinie.

Mały pokój dla rodzeństwa

Projekt pokoju dla rodzeństwa: 6-letniej dziewczynki i 7-letniego chłopca. Rodzicom zależało na tym, żeby w pomieszczeniu znalazła się pojemna szafa. W linii MODE jest możliwość modyfikacji wnętrza szafy, dzięki czemu można dopasować ją do potrzeb małych klientów. Pokój został podzielony na dwie części kolorem na ścianie, przez co każde z dzieci ma swój kąt, a w nim biurko o szerokości 140 cm do swobodnego odrabiania lekcji, łóżko z pojemnikiem na pościel lub zabawki oraz komodę do przechowywania mniejszych rzeczy. A co jeśli przyjdą koledzy i koleżanki? Świetnym siedziskiem może być skrzynia na kółkach z tapicerką!

Wskazówka: wspólny pokój rodzeństwa? Podstaw na jednolitą bazę mebli, a podział stref wykonaj przy pomocy dodatków i kolorów. - projektantka Dominika z salonu w Opolu.

Home office

Klientce najbardziej zależało na tym, aby wyznaczyć funkcjonalne miejsce do pracy w rogu pokoju, bez wykonywania generalnego remontu. Projektowanie rozpoczęłyśmy od wybrania takich mebli, które umożliwią klientce swobodną pracę. Najważniejsze było ustawienie biurka tak, żeby nie stwarzać kłopotu z otwieraniem się drzwi balkonowych oraz nie ograniczać dostępu do światła dziennego. Największym wyzwaniem było stworzenie poczucia odrębności w pokoju spełniającym różne funkcje, bo – choć nie widać tego w projekcie – przy pustej ścianie stoi bieżnia i sofa.

Wskazówka: urządzając home office, stawiajmy na kolory, które albo pobudzą nas do kreatywnego działania, albo pomogą się wyciszyć - w zależności od charakteru wykonywanego zawodu. Pamiętajmy też o tym, że możemy pozwolić sobie na stworzenie warunków do pracy zgodnie ze swoimi potrzebami i preferowanym stylem. - projektantka Weronika z salonu w Koszalinie.

Mały pokój dla chłopca

To pomieszczenie wielozadaniowe, które musiało sprostać oczekiwaniom młodego, aktywnego człowieka. Głównym założeniem było wydzielenie miejsca do nauki, na które składają się takie elementy jak: biurko z długim blatem ustawione tak, aby umożliwiało dostęp do naturalnego źródła światła, szafka wisząca oraz wysokie przerywniki, których półki pomieszczą książki, zeszyty oraz przedmioty związane z zainteresowaniami młodego właściciela. Dzięki wielofunkcyjnej pojemniej szafie, której wnętrze można dopasować do własnych potrzeb, nastolatek z łatwością pomieści tam swoje ubrania oraz dodatki, a tym samym łatwiej będzie mu utrzymać porządek w swoim pokoju. Całość mebli młodzieżowych dopełnia duże łóżko z panelami w formie zagłówka, które umiejscowione w kącie pokoju w ciągu dnia będzie służyło za miejsce do relaksu, czy spotkań z przyjaciółmi, a w nocy zamieni się bardzo wygodne miejsce do spania. Kluczowy przy tym jest jednak dobór odpowiedniego materaca, który będzie gwarantem komfortowego snu. Rodzicom nastolatka zależało na tym, żeby meble były ponadczasowe i posłużyły mu przez kilka lat, stąd wybór mebli z linii MODE z uniwersalnymi antracytowymi korpusami i jasnoszarymi frontami, które będą stanowić doskonałe tło do zmian aranżacyjnych w kolejnych lat. Dobór dodatków należał do właściciela pokoju i był związany z jego teraźniejszą pasją, dzięki temu udało się nam stworzyć  nowoczesne wnętrze, które nabrało indywidualnego charakteru i odpowiada na zmieniające się potrzeby oraz gusta klienta w tak młodym wieku. - projektantka Aleksandra z salonu w Szczecinie.

Mały pokój dla dziewczynki

Projekt pokoju kilkulatki, gdzie głównym założeniem było, aby był odpowiedni na długie lata. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolekcję FRAME WHITE, która jest bardzo uniwersalna, ale z uwagi na frezowania na frontach niezwykle stylowa. W pomieszczeniu pojawiło się łóżko z falowanym, dziewczęcym zagłówkiem tapicerowanym oraz szufladą, do której możemy schować pościel. Wówczas łóżko zamieni się w miejsce do siedzenia. Przy regulowanym biurku postawiliśmy profilowane krzesło obrotowe KIDS Plus, dzięki któremu dziecko zachowa prawidłową postawę podczas odrabiania lekcji. Dzięki umieszczeniu regału wysokiego 100  i skrzyni dziewczynka pomieści wszystkie swoje skarby. Zastosowane szafa i komoda idealnie sprawdzą się przy sporej ilości ubrań. Dopełnieniem są tutaj tapeta, lampki wiszące, drewniane dekoracje ścienne, które nadają dziewczęcego wyglądu całemu pokojowi. - projektantka Dominika z salonu w Opolu.

Pokój na poddaszu dla chłopca

Głównym celem podczas projektowania przestrzeni było podzielenie jej na 3 strefy: sypialnianą, relaksu i zabawy oraz nauki. Zgodnie z prośbą rodziców meble w pokoju chłopca miały stanowić uniwersalną bazę, którą na przestrzeni lat będzie można modyfikować wyłącznie dzięki dodatkom. Aranżacja pomieszczenia na poddaszu to zazwyczaj spore wyzwanie, ponieważ jego powierzchnia jest ograniczona przez skosy. W tym wypadku wysokość ścianki kolankowej okazała się na tyle korzystna, że udało nam się ustawić tam łóżko i uzyskać kąt do relaksu, który dodatkowo został obudowany panelami tapicerowanymi. Pokój stał się dzięki temu przytulniejszy i bardziej nowoczesny.

Odpowiedzią na wciąż przybywające nowe zabawki oraz ubrania było ustawienie wysokiej i pojemnej szafy, która z łatwością pomieści wszystkie skarby małego odkrywcy oraz ułatwi ich segregację. Poza pojemną szafą również w łóżku znajduje się głęboka skrzynia, która jest funkcjonalnym miejscem do przechowywania licznych rzeczy i pozwoli uniknąć niechcianego chaosu w pokoju dziecka. Bardzo ważnym elementem, który zagościł w pokoju, jest również biurko, przy którym stanęło krzesełko z regulacją wysokości. Kształt krzesełka pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy przez dziecko, co jest niezwykle istotne w czasie, kiedy postawa kręgosłupa młodego człowieka nadal się kształtuje. Potrzebne było również miejsce na książki, które zostało umiejscowione tuż przy biurku, w formie przerywnika i zamykanej szafki wiszącej. Dodatkowo w pokoju zostało wydzielone miejsce na zabawę wraz z dwoma pufami, dzięki temu pokój tworzy przestrzeń wielofunkcyjną.  Motywem przewodnim pokoju jest kosmos, dodatki mają za zadanie pobudzić kreatywność u dziecka. Kolor jasnego dębu w meblach idealnie współgra z motywem przewodnim pokoju. - projektantka Aleksandra z salonu w Szczecinie.

Pokój na poddaszu dla dziewczynki

Pokój miał mieć podstawowe wyposażenie, dla uczennicy, jak i wielbicielki mody oraz wszystkiego, co różowe. Wybór kolekcji Fashion Pink był więc strzałem w dziesiątkę. W pokoju swoje miejsce znalazły: szafa z drążkami i półkami, komoda z szufladami, duże łóżko z szufladą do przechowywania pościeli i otwarty regał na podręczne książki usytuowany blisko biurka z szufladami. Skrzynia na drobiazgi i półki nad biurkiem dodały przytulności pokojowi, jednocześnie nie obciążając go wizualnie. - projektantka Monika z salonu w Gorzowa Wielkopolskiego.

Pokój z łóżkiem piętrowym

Projekt pokoju dla dwóch dziewczynek w wieku 4 i 6 lat. Założeniem było stworzenie oddzielnych miejsc do nauki i wstawienie łóżka, które nie będzie chowane w ciągu dnia. Ku wielkiej radości dziewczynek wybór padł na łóżko piętrowe Dual. Spodobała im się zarówno jego forma, jak i kolorystyka tapicerki. Metraż pokoju (2,5x4 m) pozwolił na ustawienie dwóch biurek obok siebie. W projekcie wykorzystałam szafki wiszące nad biurkami, aby zapewnić miejsce na przechowywanie książek szkolnych, a miejsca pracy oddzieliłam regałem, na którym dziewczynki mogą przechowywać wspólne rzeczy. Udało się również wygospodarować miejsce na szafę narożną i szafę 50, które zapewniają dużo miejsca na przechowywanie ubrań. Dopełnieniem projektu pokoju była wspólna kolorystyka ścian, czyli kompromis pomiędzy oczekiwaniami obu lokatorek. Tapeta z różowymi wzorami jest na życzenie młodszej dziewczynki, a farba w kolorze szałwii wg wytycznych starszej użytkowniczki pokoju. - projektantka Agnieszka z salonu w Lublinie.

Link do projektu w wersji 360°:

Home office 2

Home Office dla klientki, która się do nas zgłosiła, miał być nie tylko praktyczny, ale także przytulny. Przyjmowanie gości, klientów, odpoczynek po pracy... Szafa z linii MODE zamieniła się więc w zamknięty regał do przechowywania dokumentów, a przerywniki stały się jednym szerokim regałem na drobiazgi. Dopełnieniem są szafki wiszące nas kanapą.  A co z biurkiem? Szerokie na 160 cm. dzięki czemu stawiając na nim komputer stacjonarny, zostanie nam jeszcze  sporo miejsca do pracy. W pojemnych szufladach pod biurkiem zmieszczą się przybory biurowe. Wybierając biurko do domowego biura warto zwrócić uwagę na jego szerokość - tak, aby było dużo przy nim miejsca do pracy.

Pokój z łóżkiem domkiem

Klientom zależało na stworzeniu jasnego, dziecięcego pokoju z łóżkiem w formie domku. Oczywiście, oprócz konkretnego łóżka, w pokoju miało być jak najwięcej miejsca do przechowywania i stolik do rysowania. W związku z tym, że użytkownik pokoju ma niecałe trzy lata, wybrałam najbezpieczniejszą dla tego wieku linię Kids. Nowe szare fronty kolekcji Nordic Grey idealnie pasowały do chłopięcego pokoju. Umeblowanie musiało być dopasowane do długiego i wąskiego  pomieszczenia, z zachowaniem łatwego dostępu do okna balkonowego. W głębszej części pokoju, na lewej ścianie, swoje miejsce znalazły największe w pokoju bryły: pojemna dwuskrzydłowa szafa, wysoki regał oraz łóżko-domek. Na długiej ścianie blisko okna, postawiłam rosnący stolik z krzesełkami, a następnie płytki regał, który może stać nawet na środku ściany, nie zabierając dużo miejsca. Dopełnieniem przechowywania jest skrzynia na zabawki oraz półka na drobiazgi, która zdobi długą ścianę pokoju.

Pokój dla niemowlaka

Głównym zadaniem podczas projektowania tego pokoju, było zaplanowanie funkcjonalnej przestrzeni i rozstawienie mebli tak, by świeżo upieczeni rodzice mieli do wszystkiego swobodny dostęp. Metraż pokoju z początku mógł wydawać się ograniczeniem, ale wbrew pozorom udało nam się stworzyć funkcjonalne wnętrze w którym zostały spełnione wszystkie prośby rodziców. Priorytetowym meblem w pokoju maluszka jest łóżeczko. Zaproponowane w projekcie łóżeczko z linii Kids to solidny mebel z 3 poziomami wysokości, dzięki temu może posłużyć nawet do wczesnych lat szkolnych, a opcja dodatkowej szuflady z miejscem do przechowywania tworzy z niego bardzo funkcjonalny mebel. Dzięki ustawieniu komody z przewijakiem obok łóżeczka młodzi rodzice mają wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy w zasięgu ręki, a pojemne szuflady komody na pewno pomieszczą akcesoria, produkty do pielęgnacji, ubrania oraz zabawki.  Wygodny fotel do karmienia z podparciem i podłokietnikami został ustawiony w kącie pokoju, niedaleko łóżeczka, kształt fotela tworzy z niego ponadczasowy mebel, który na pewno znajdzie zastosowanie również w przyszłości. W pokoju znalazła się pojemna szafa z szufladami, której wyposażenie wnętrza ułatwi młodym rodzicom właściwą organizację i zaplanowanie rozmieszczenia rzeczy maleństwa. Meble, które zostały użyte w aranżacji pokoju, pochodzą z linii Kids z najnowszej kolekcji Safari. Grawerowane fronty oraz spokojna kolorystyka, która jest motywem przewodnim tej kolekcji, nadają wnętrzu unikatowy klimat, a także w przyszłości pozwolą maluchowi na rozwinięcie kreatywności i łatwiejsze poznanie kształtów i kolorów. Warto wspomnieć o tym, że poza walorami funkcjonalnymi i estetycznymi inwestorom zależało na bezpieczeństwie, dlatego meble, które znalazły się w pokoju maluszka, mają zaokrąglone krawędzie, szuflady z systemem spowalnianego zamykania oraz posiadają możliwość mocowania do ścian. Stonowane kolory na ścianach, sztukateria oraz tematyczne dodatki pozwoliły na stworzenie ciepłego i przytulnego wnętrza, bez nadmiaru niepotrzebnych bodźców.,

Pokój dziecięcy, leśna aranżacja

Głównym założeniem klienta było to, aby pokój był w motywie leśnym oraz spełniał funkcję pokoju zabaw dla 3-letniej dziewczynki. Dzięki kolekcji Forest, łóżku-domek oraz dodatkom, udało się stworzyć klimat lasu. Niski regał pozwala na schowanie drobnych zabawek do pudełek, zaś regał domek, idealnie pomieści dziecięce książeczki oraz zabawki, których nie chcemy mieć na widoku. Pojawił stolik na prace rysunkowe, który rośnie razem z dzieckiem. W przypadku długiego pokoju warto postawić na płytkie meble oraz zastosować tapetę bądź panele ścienne. Doda to przytulności oraz zmniejszy optycznie pokój.