Wybieramy meble dla dzieci

Dobrze urządzony pokój pozwala maluchom czuć się bezpiecznie, a także rozwijać się, uczyć i bawić. Jednak przygotowanie przestrzeni to wyzwanie dla rodziców – duże znaczenie mają meble. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wybór mebli do pokoju dziecka trzeba przemyśleć, gdyż stoi przed nimi wiele wymagań. Przy ich zakupie kieruj się nie tylko aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Powinny zapewnić maluchowi bezpieczeństwo, ale muszą też być praktyczne, wygodne w użytkowaniu, solidnie wykonane i estetyczne – stylowe, nowoczesne, designerskie lub klasyczne.

Meble dziecięce ze zwierzątkamiMeble dziecięce ze zwierzątkami
Pokój chłopca z szarymi meblamiPokój chłopca z szarymi meblami

Bezpieczeństwo w pokoju dla dzieci

Meble dla dzieci przede wszystkim powinny zapewniać maluchom bezpieczeństwo. Zwróć uwagę, z jakiego materiału są wykonane, jaka jest technologia ich wytwarzania, czy są solidne i odporne na ew. uszkodzenia. Najlepsze są konstrukcje z drewna naturalnego – to materiał ekologiczny i trwały. Znaczenie ma także farba – powinna być ekologiczna i posiadać atest.

W Mebliku zapewniamy szereg przemyślanych udogodnień, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu – m.in. krawędzie mebli są zaokrąglone, fronty utwardzone lampą UV, łóżeczka zabezpieczone specjalną nakładką, a okucia wyposażone w system cichego domykania. Wybrane, np. komody dziecięce, mają też paski do zamocowania do ściany, co znacznie podnosi komfort i bezpieczeństwo dziecka. Szukając mebli dla swojej pociechy, warto sprawdzić, czy posiadają odpowiednie certyfikaty i odpowiadają normom określonym przez Unię Europejską.

Funkcjonalność mebli dziecięcych

Meble do pokoju dziecięcego powinny być też praktyczne i funkcjonalne. Lepszym rozwiązaniem są kolekcje, które posłużą dłużej tj. meble regulowane, czyli te "rosnące" razem z pociechą. Maluchy rosną w szybkim tempie, dlatego warto wybierać meble, które za nimi nadążą.

Warte rozważenia są także dostępne w naszej ofercie meble modułowe. Można dowolnie skonfigurować dziecięcy pokój, korzystając z ponad 90 elementów, co pozwala na uzyskanie najlepszego efektu i oszczędzenie trochę miejsca.

Gwarancja zadowolenia dziecka

Meble dla dzieci muszą być solidnie wykonane, gdyż codziennie są intensywnie użytkowane. Warto sprawdzić, jakiej gwarancji udziela dany producent – Meblik zapewnia nawet 7 lat gwarancji na meble, uwzględniając ew. wady materiałów oraz wykonania, a także 7 lat na zmianę kolekcji (wymianę kompletu – frontów, koron, cokołów i uchwytów).

Design - trendy wśród najmłodszych

Przy wyborze mebli dla dzieci kieruj się także estetyką – będą one głównym elementem wyposażenia pokoju, dlatego ich design ma duże znaczenie. Ładne, przyjemne i przytulne wnętrze to podstawa, aby dziecko dobrze czuło się w swoim pokoju.

Wybór kolekcji w ofercie firmy Meblik jest tak szeroki, że można znaleźć meble dla każdego dziecka. Dostępne są m.in. klasyczne kolekcje w wybranym kolorze lub meble z atrakcyjnymi, kolorowymi aplikacjami. Do wyboru jest 6 kolekcji dla dzieci – w tym również meble z technologią grawerowania 3D, które wspomagają rozwój psycho-ruchowy maluszków.

Zobacz nasze kolekcje!

Kolekcja Bianco Fiori - MeblikKolekcja Bianco Fiori - Meblik
Kolekcja Nordic - MeblikKolekcja Nordic - Meblik

Wygoda dla rodzica

Zamówić meble to jedno, ale złożyć to drugie. Dlatego tak duże znaczenie mają także usługi dodatkowe – jak dostawa czy montaż. Dostarczymy meble pod wskazany adres, a jeśli zdecydujesz się na montaż, złożymy je i wyniesiemy po sobie puste kartony.

Przygotowując pokój dla dziecka, należy pamiętać o bezpieczeństwie i funkcjonalnych rozwiązaniach, ale też zadbać o jego design. Własny pokój to prawdziwe królestwo i oaza bezpieczeństwa – musi być atrakcyjny i zachęcający zarówno do zabawy i odpoczynku, jak i również do nauki i rozwoju zainteresowań. Wszystkie te korzyści zapewnia linia mebli dla dzieci KIDS.