Pokój nastolatka - nowoczesne wnętrze

Pokój dla miłośniczki natury? Piłkarza? Fanki mody? Artysty? Muzyka? Podróżnika? Możliwości jest tak wiele... podpowiadamy jak wybrać najlepiej i urządzić ten kącik z pomysłem.

Pokój młodzieżowy to nie tylko miejsce do nauki i spania, ale przestrzeń,  w której nastolatek ma swój azyl, obszar na wyrażenie swojej osobowości. Pomieszczenie, do którego będzie w dorosłym życiu zawsze wracał z sentymentem i w którym będzie się czuł bezpiecznie i wygodnie.

Oczywiście aranżacja pokoju zależy od wielkości i kształtu pomieszczenia, jakim dysponujemy, ale nie trzeba w tym celu kupować pałacu z ogromnymi komnatami, bo nawet na mniejszym metrażu da się wyczarować przytulny i niepowtarzalny kącik.

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie czego oczekujemy i oczywiście spytać o to samego zainteresowanego?

W końcu to ma być jego miejsce na Ziemi. Spytajmy więc co się naszemu nastolatkowi lub nastolatce podoba, czy woli stonowaną kolorystykę, czy może szaleje za fototapetą z ulubionym motywem? Czy potrzebuje bardzo dużo miejsca na ubrania, bo zawsze podąża za najnowszymi trendami w modzie, czy może bardziej przydałoby się miejsce, w którym poukłada ulubione książki, gry albo inne akcesoria związane ze swoim hobby?

Niestandardowe rozwiązania nadają oryginalnego charakteru nawet niewielkim pomieszczeniom. Nie bez znaczenia są również oświetlenie, dodatki oraz możliwości, jakie daje nam układ ścian (np. skosy na poddaszu), czy choćby wysokość parapetu.

Jeśli chcemy przed remontem mieć większą pewność końcowego efektu, warto skorzystać z usług projektanta wnętrz. Meblik, który specjalizuje się w produkcji mebli dziecięcych i młodzieżowych, oferuje taką usługę za darmo. Dodatkowo kolekcje, które mamy do wyboru są tematyczne, a wzory w nich są grawerowane.