Urządzamy pokój dla chłopca

Często wśród mebli dla chłopców znajdziemy takie, które są stworzone po to, aby uzupełnić jego pasje i zainteresowania dzieci. Pokój dla piłkarza? Fana motoryzacji? Muzyka? Podróżnika? Możliwości jest tak wiele... podpowiadamy jak wybrać najlepiej i urządzić ten kącik z pomysłem. Różnorodna tematycznie oferta Meblik otwiera wachlarz możliwości aranżacyjnych. Oto kilka z nich.

Pokój dla chłopca w wieku 3–4 lat

Młodszym chłopcom, np. 3-4 letnim możemy polecić świat samochodów w kolekcji Top Cars. Często to właśnie motoryzacja staje się jedną z pierwszych pasji chłopca, więc nadanie odpowiedniego klimatu pokojowi synka może okazać się strzałem w dziesiątkę! 

Pokój dla chłopca - kolorowe autaPokój dla chłopca - kolorowe auta

Jeżeli 4-latek woli zwierzątka od samochodów, to świetnym wyborem okaże się kolekcja Happy Animals lub Safari. Szalone, roześmiane i niezwykle kolorowe zwierzaki rozweselą każdy pokój. 

Pokój dla chłopca w wieku 8–15 lat

Młodych mężczyzn zafascynuje niezwykła kolekcja Drift. Biało-czarne meble z dodatkiem akcentów w kolorze ognistej czerwieni nadadzą wnętrzu charakter wyścigów i szalonych rajdów samochodowych.

Pokój dla chłopca - motoryzacjaPokój dla chłopca - motoryzacja

Z kolei nie lada gratka czeka na fanów piłki nożnej — kolekcja FootballArena. Ciekawych świata wielbicieli podróży wszelakich zachwyci kolekcji Travel – szarość, biel i odrobina słonecznej żółci współgrają ze sobą znakomicie.

Pokój dla podróżnikaPokój dla podróżnika

Nowoczesny pokój dla nastolatka

Pokój młodzieżowy to nie tylko miejsce do nauki i spania, ale przestrzeń, w której nastolatek ma swój azyl. Wystrój pokoju dla chłopca to także okazja na wyrażenie swojej osobowości. Warto sprawić, by było to pomieszczenie, do którego będzie w dorosłym życiu wracał z sentymentem i w którym będzie się czuł bezpiecznie.

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie czego oczekujemy i oczywiście spytać o to samego zainteresowanego? W końcu to ma być jego miejsce na Ziemi. Spytajmy więc co się naszemu nastolatkowi lub nastolatce podoba, czy woli stonowaną kolorystykę, czy może szaleje za fototapetą z ulubionym motywem? Czy potrzebuje bardzo dużo miejsca na ubrania, bo zawsze podąża za najnowszymi trendami w modzie, czy może bardziej przydałoby się miejsce, w którym poukłada ulubione książki, gry albo inne akcesoria związane ze swoim hobby?

Nowoczesny pokój chłopcaNowoczesny pokój chłopca

Niestandardowe rozwiązania nadają oryginalnego charakteru nawet niewielkim pomieszczeniom. Nie bez znaczenia są również oświetlenie, dodatki oraz możliwości, jakie daje nam układ ścian (np. skosy na poddaszu) czy choćby wysokość parapetu.

Jeśli chcemy przed remontem mieć większą pewność końcowego efektu, warto skorzystać z usług projektanta wnętrz. Meblik, który specjalizuje się w produkcji mebli dziecięcych i młodzieżowych, oferuje taką usługę za darmo. Dodatkowo kolekcje, które mamy do wyboru są tematyczne, a wzory w nich są grawerowane.