Dodatki w pokoju nastolatki

Takie, które wybierze sama! To ona będzie spędzała najwięcej czasu w pokoju, odrabiając lekcje, czytając, spędzając czas z przyjaciółkami. Każdy dodatek powinien pasować do kolorów ścian i mebli. Dobrze, jeśli wszystko będzie stanowiło spójną całość w jednym wybranym stylu.

Obowiązkowym elementem w pokoju nastolatki jest lustro. Młoda dziewczyna zaczyna być świadoma swojego wyglądu i coraz bardziej o niego dba. Jeśli lustro to najlepiej z toaletką, aby wszystkie kosmetyki i perfumy stały w jednym miejscu (i łatwiej utrzymać porządek).

Kolejnym bardzo przydatnym dodatkiem będzie narzuta na łóżko. W połączeniu z miękkimi poduchami zachowamy wygodę dobrze dobranego materaca w nocy, zamieniając łóżko w ciągu dnia w wygodną kanapę. Narzuta, jak i poduchy, powinny być wykonane z materiałów, które łatwo utrzymać w czystości i można prać w pralce. Mając pewność, że narzuta nie zmechaci się nawet przy częstym praniu, możemy być spokojni.

Jeśli chcemy zadbać o większą ilość miejsc do siedzenia dla przyjaciółek, warto pomyśleć o dużym wygodnym fotelu, który natychmiast nada wnętrzu stylowego szyku. A jeśli w pokoju nie ma wystarczająco miejsca na fotel, zastąpmy go pufem. Do wyboru mamy różne rodzaje: te wypełnione kulką styropianową, które dopasowują się do kształtu ciała, rozkładane (dodatkowe spanie), czy z ukrytym schowkiem (bo miejsca do przechowywania nigdy dość).

Przytulności wnętrzu doda miękki dywan z długim naturalnym włosiem. Najlepiej, aby wzorem pasował do motywu przewodniego pokoju – powtórzenie tego samego motywu na narzucie i dywanie to gwarancja sukcesu, sprawiając, że wnętrze będzie spójne. W parze z dywanem przytulności dodadzą również zasłonki. Mogą być one nie tylko piękną dekoracją, mają również bardzo praktyczny aspekt, jeśli trzeba zasłonić okno. Co więcej, dywan i zasłonki tłumią hałas. Dzięki nim wyeliminujemy pogłos z pokoju.

Niemniej ważnym dodatkiem w każdym wnętrzu są lampy i lampki. Zadbajmy, aby w pokoju było kilka źródeł światła.

  1. Górne, na tyle moce, aby dobrze oświetlić każdy zakamarek.
  2. Na biurku. Odpowiednie warunki sprawią, że odrabianie zadań domowych i nauka przyjdą łatwiej, a oczy tak szybko się nie zmęczą.
  3. Lampa stojąca, która może pełnić rolę lampki nocnej. Przygaszone, nieco słabsze od górnego światło wprowadzi odpowiedni nastrój i uspokoi przed snem.

Abażur lampy, zarówno wiszącej, jak i stojącej, może być małym dziełem sztuki. Ważne, aby nie pochłaniał całego światła, ale zdecydowanie może być integralną częścią wystroju całego wnętrza.

Pozwólmy nastolatce na samodzielną aranżację pokoju. Ściana ze zdjęciami ze wspólnych wypadów ze znajomymi i najważniejszych wydarzeń z życia nastolatki, ulubione pluszaki z dzieciństwa sprawią, że wnętrze stanie się bardzo spersonalizowane. Dodatkami i wszelkiego rodzaju innymi akcesoriami w łatwy sposób możemy przeprowadzić kompletną metamorfozę pokoju, wprowadzając całkiem nowy styl. To najprostsza i najszybsza metoda jeśli mamy ochotę na zmianę.